עבירות מס –מס הכנסה, מע"מ וחשבוניות פיקטיביות

עבירות מס הן עבירות כלכליות שתוצאתן הינה הפקת רווחים לא חוקיים כתוצאה מהתנהלות לא מסודרת, במכוון או בטעות, מול רשויות המס.
עבירות מס כוללות עבירות מס הכנסה, עבירות מע"מ, עבירות חשבוניות פיקטיביות, עבירות מיסוי מקרקעין, עבירות דיווחים כוזבים, עבירות ניכוי תשומות שלא כדין ועוד.

עבירות מס הכנסה ועבירות מע"מ

בסוג זה של עבירות החוק מבדיל בין שתי רמות של חומרה- עבירות בעלות אופי טכני, ללא כוונה פלילית מובהקת, ועבירות בעלות אופי מהותי שבהן קיימת כוונה פלילית. הענישה על עבירות מס הכנסה ומע"מ בעלות אופי טכני היא עד שנת מאסר ואילו הענישה על עבירות מס הכנסה ומע"מ בעלות אופי מהותי, היא עד 5 שנות מאסר, ובמקרים מסוימים אף עד 7 שנות מאסר.

עבירות חשבוניות פיקטיביות

קבוצת עבירות מס זאת כוללת הפקה של חשבוניות פיקטיביות, אשר לא עומדת מאחוריהן עסקה אמיתית, או שסכום העסקה נופח, במטרה להגדיל את תשומת ההוצאות לצרכי מס הכנסה ולצורך קיזוז המע"מ.

עבירות מס – חקירה ברשויות המס

תהליך החקירה יחל לרוב כחקירה סמויה הכוללת האזנות וציתותים וכן חדירה לחשבונות הבנק ולמחשבי העסק.
בשלב המתקדם יותר של החקירה יערך צו חיפוש בביתו ו/או במשרדו של החשוד והוא יעוכב לחקירה, לזמן של עד 3 שעות, ובמקרים מסוימים אף ייעצר להמשך החקירות.
חשוב להבין כי חקירת עבירות מס ברשויות המס הינה חקירה פלילית לכל דבר ולכן עם עליית החשד הראשון כי נפתחה נגדך חקירה סמויה, ובוודאי באם קיבלת זימון לחקירה, מומלץ לפנות מיידית לעורך דין פלילי בעל ניסיון בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מס.

כמשרד המתמחה בעבירות כלכליות ניהלנו בהצלחה מספר רב של תיקי עבירות מס לרבות תיקי עיכוב מס, והנפקת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים
לקבלת ייעוץ משפטי מיידי בנושא עבירות מס
פנו אלינו עכשיו לטלפון .052-3307111