עבירת שוחד – קבלה ומתן שוחד

עבירת שוחד - ידיים אוחזות שטר אילוסטרציה

על פי חוק העונשין עבירת שוחד הינה עבירה בה ניתנה טובת הנאה כלשהי (בין אם כספית ובין אם אחרת) לבעל תפקיד פוליטי, ציבורי או עסקי על מנת שיפעיל את כוחו ומעמדו.

הענישה בגין עבירת שוחד

רשויות האכיפה והמשפט מחמירות עם הענישה על עבירות שוחד שכן עבירת שוחד פוגעת הן בגורמים המעורבים בעניין באופן ישיר, והן בחברה הישראלית כולה, היות והיא פוגעת בסדרי המנהל התקין ומערערת את אמון הציבור במערכת.

הענישה על ביצוע עבירת שוחד עומדת על 10 שנות מאסר או קנס כספי גבוה – למקבל השוחד, ו- 7 שנות מאסר או קנס כספי גבוה לנותן השוחד. כמו כן קיימת ענישה של 10 שנות מאסר על תיווך שוחד.
החוק אינו מבדיל בין מצב בו עבירת שוחד אכן הובילה לביצועה של פעולה מסויימת או לא, וקיימת ענישה זהה גם על ניסיון למתן שוחד, ניסיון תיווך שוחד, וניסיון לקבלת שוחד, בין אם צלחו ובין אם לאו.

עבירת שוחד – ייצוג במשרדנו

למשרדנו ניסיון רב בייצוג בעבירות שוחד. כך לדוגמה בתיק עבירת שוחד שהגיע למשרדנו, מרשנו, איש ציבור, נקשר לפרשת שוחד ומרמה בגין מכירת קברים כפולים ודבקה בו אות קין על אף שטען שוב ושוב כי מדובר בעלילת שווא. בעקבות הצגת טיעונים ומסמכים להוכחת חפותו, התיק נסגר. לפרטים נוספים על התיק לחצו כאן.

בתיק נוסף של עבירת שוחד שלווינו, נטען כנגד מרשנו כי לקח שוחד וקיבל במרמה כספים ואתנן בהיקף של מיליונים. מרשנו זעק לחפותו וטען כי ההאשמות כנגדו הינן חלק ממאבק פוליטי ומקורן במניעים זרים. לשמחתנו, בעקבות מהלך אחד שביצענו, ביהמ"ש החליט לשחררו  וגם הערר שהגישה היחידה החוקרת לביהמ”ש המחוזי, נדחה. לחצו כאן לקריאת פרטים נוספים על התיק .