עורך דין פלילי מפורסם – מה חשוב לדעת

בישראל של היום יש המון משרדי עורכי דין שמתמחים בתחום הפלילי, חלקם טובים יותר חלקם טובים פחות, חלקם מצוינים, כשלקוח בוחר עורך דין שייצג אותו הוא מסתכל על מספר פרמטרים שחשובים לו, בחלק מהמקרים הוא מקבל המלצה מחבר או קרוב משפחה, בחלק מהמקרים דרך חיפוש פשוט באינטרנט, ובחלק מהמקרים זה נמצא בתודעה שלו כלומר הלקוח שמע את השם ולכן הוא מכיר את העורך דין מעצם היותו עורך דין פלילי מפורסם שנחשף במדיה, אולי גם מתראיין באמצעי התקשורת. נשאלת השאלה מה נדרש כדי להפוך עורך דין לעורך דין פלילי מפורסם והאם יש קוהרנטיות בין הצלחה לפרסום.

עורך דין פלילי מפורסם – הצלחה, מוניטין ושאיפה למצוינות

משרדה של עורכת דין טליה גרידיש הוא אחד המצליחים והמפורסמים בתחום הפלילי, משרד שמתמחה בכל תחומי המשפט הפלילי, עבירות צווארון לבן, עבירות הלבנת הון, עבירות סמים, עבירות רכוש, עבירות כלכליות, עבירות אלימות, אלימות במשפחה פשע חמור, עבריינות נוער, עבירות רכוש ונשק ועבירות סמים והימורים. באמצעות פעילות המשרד החלטנו לפרט את מה שלדעתנו נדרש בכדי להפוך משרד טוב למשרד מצוין.

גם רזומה ותעודות אבל גם הישגים ותוצאות

אם תבקרו במשרדו של כל עורך דין מפורסם תמצאו קירות מעוטרים בתעודות וכך גם אצלנו, אך לא די בכך, כמשרד עורכי דין מפורסם חשוב גם לשים במרכז את תוצאות והישגים הרי בסופו של דבר ללקוח חשובה התוצאה. לשם כך הבאנו בפניכם ארבעה מקרים שמהווים דוגמא למצוינות המשרד:

משרדנו קיבל לאחרונה תיק של לקוח בעל עבר פלילי כבד. הוא בחר ללכת בדרך של פשע שהובילה להגשת כתב אישום נגדו. עקב עבירות אלימות ושימוש בנשק קר לאחר שכבר נפסק לו מאסר על תנאי. כמו במקרים דומים שקרו, עצם ההמרה של מאסר למאסר על תנאי יכול להשפיע בצורה חיובית להפליא ולעזור לעבריין עם עבר פלילי להפוך את חייו. כזה הוא המקרה של לקוח שעבר תהליך שיקום מדהים הוא כבר היה אמור לרצות עונש של מאסר לאחר מעשיו בעבר וכשהכל היה כבר נראה אבוד, חלה תפנית, הוא הביע חרטה ובתקופה זו החל לעבוד בעבודה מאורגנת, התקדם בתפקידו, התנתק לחלוטין מגורמים שוליים ושינה את סביבתו. הצלחתו החדשה היא עדות לכוחה של ענישה המיושמת כהלכה ככלי לשיקום. במקרה זה בית המשפט החליט להקל על עונשו ולא לשלוח אותו למאסר אלא רק להאריך לו את תקופת המאסר על תנאי, זאת כדי לתת לו תקווה לצאת לדרך חדשה.

תיק נוסף שטיפלנו בו עסק בתלונת שווא נגד איש משטרה בדרגה בכירה, מה שבאופן אוטומטי הוביל למעצר וסכנת השהייה או אפילו הדחה מתפקידו, משרדנו פעל לחקר האמת. לאחר הצגות ראיות מהימנות בפני בית המשפט הצלחנו להוכיח את חפותו, התיק נסגר ויחד איתו גם האפשרות שהקריירה שלו תסתיים מוקדם מהרגיל והשקעה של שנים תרד לטמיון. הסיכון במקרים האלה הוא גדול ביותר.

כך גם קורה במקרים של סיכסוכי גירושין וכך גם היה במקרה נוסף  שהיה במשרדנו, אישה שעבדה בתפקיד בכיר הואשמה בעבירות אלימות, זוכתה. שמה נוקה והתיק שלה נסגר.

כך גם קרה במקרה נוסף כאשר המשרד שלנו ייצג אישה שהייתה בתפקיד בכיר ברשות המיסים אשר הגישה מועמדות לתפקיד בכיר, מיותר לציין שרישום פלילי יכול לגרום לנזק משמעותי שלמעשה יחסל לה את הסיכוי להתמנות לתפקיד ויפגע פגיעה קשה בשם ובמוניטין אשר יצרה לעצה במרוצת השנים ואשר יכול לפגוע בה בטווח ארוך. החדשות התבררו כעורבא פרח, הלקוחה זוכתה, הקריירה שעמדה בפני סיכון לא נפגעה.

מה שמאפיין את כל ארבעת המקרים האלה כשתיק נסגר, הוא גם החשש, הלחץ והעננה אשר מרחפת מעל ראשם, התמודדות זו אינה פשוטה בכלל וכשאשמה מוסרת אפשר לנשום לרווחה ולחזור לחיים רגילים ולהמשיך בשגרת היום יום.

עורכת דין טליה גרידיש

גם כתבות וסקירות בתקשורת אבל גם מעורבות

עורך דין פלילי מפורסם צריך לא רק להיות מסוקר בתקשורת אלא גם להיות מעורב מבחינת פעילות שמטרתה לקחת את המקצוע הזה למקום טוב יותר. אני עורכת הדין טליה גרידיש כבעלים של משרד עורכי דין, מתראיינת באתרי חדשות, אתרי המשפט, תוכניות טלוויזיה, רדיו, פאנלים בתחום המשפט, כמו גם הרצאות וסדנאות מטעם לשכת עורכי הדין בישראל, וסדנאות מקצועיות בתחומי המשפט הפלילי במגוון מקומות ואירועים.

מעבר לראיונות באתרים כמו מאקו, וואלה, גלובס ופוסטה, נבחרתי לאנשי השנה מטעם מגזין "את" בראיון סיפרתי על תחושת הסיפוק כאשר אני מצליחה פעם אחר פעם לשקם אנשים מעולם הפשע ולעזור להם להתחיל חיים חדשים, נורמטיביים ורחוקים מעולם הפשע. מקרה נוסף בו התראיינתי לתוכנית של יעל דן בגלי צה"ל הסברתי לגבי לקיחת אחריות וריצוי עונש של בן משפחה על ידי בן משפחה אחר. בעוד מקרה התראיינתי ברדיו בנושא תלונות שווא, נושא חשוב מאין כמותו שמקבל חשיפה משמעותית במיוחד בשנים האחרונות.

כתבות, סקירות וראיונות זה חשוב, אבל חשוב גם להיות מעורב, להפיץ את המידע, ליזום ולעזור לנו להבין סוגיות סבוכות בעולם המשפט ואת זה אני עושה באמצעות, הרצאות, כנסים, פאנלים משפטיים שעוסקים בסוגיות נבחרות וחשובות ועוד

כך לדוגמא הרציתי בנושא סוגיות בעבירות צווארון לבן במסגרת השתלמות של לשכת עורכי דין מחוז מרכז, שם גם ריכזתי את ההשתלמות הזו.

עורך דין פלילי מפורסם – השלם גדול מסך חלקיו

אז כפי שראינו כאן, יש לא מעט דברים שצריך לעשות כדי להפוך להיות עורך דין פלילי מפורסם, המטרה הרצויה היא לתת ערך מוסף, ערך שמביא למשהו שהוא שלם, והוא יותר גדול מסך החלקים שלו, זה גם מה שהופך עורך דין טוב לעורך מצוין, וזה מה שמקנה למשרדי מוניטין טוב, המון שבחים, לקוחות שסומכים עלי בעיניים עצומות ויודעים שהם בידיים טובות ושאני מביאה תוצאות חיוביות והצלחה.